Podobnie jak ludzie, psy również przechodzą w swoim życiu okresy, w których ich układ odpornościowy potrzebuje pobudzenia. Istnieją naturalne środki wzmacniające, oparte na witaminach dla psów i innych składnikach, które promują energię i witalność. W tym wpisie opowiemy Ci jak działają i dlaczego są polecane.

W dzisiejszych czasach jesteśmy coraz bardziej świadomi, że wszystko jest ze sobą powiązane: dbanie o ciało generuje dobre samopoczucie i to nie tylko na poziomie fizycznym.

To samo dotyczy psów: im bardziej dbamy o ich zdrowie, tym więcej witalności, energii i w końcu szczęścia im zapewniamy.

Znaczenie witamin i innych mikroelementów dla psów

Zdrowie zwierząt (psów, kotów, ptaków, koni, a nawet ludzi) zależy od wchłaniania odpowiedniej ilości składników odżywczych w jelitach. Jest to szczególnie istotne, jeśli chodzi o tak zwane mikroelementy:

Witaminy
Minerały
Pierwiastki śladowe.

Co powinieneś wiedzieć o rasie psa Chihuahua?

Mikroelementy są niezbędnymi elementami, których żywe istoty potrzebują w niewielkich ilościach przez całe życie. Są one niezbędne, ponieważ pełnią szereg funkcji metabolicznych i fizjologicznych, które pozwalają nam zachować zdrowie. Deficyt mikroelementów może spowodować, że nasz pies będzie chorował.

Podam bardzo jasny przykład: brak żelaza może powodować anemię. Albo brak magnezu może spowodować, że nasz pies będzie miał skurcze mięśni i osłabienie serca. Dlatego witaminy dla psów i inne suplementy diety są bardzo zalecane w pewnych okresach życia psów. Są one bardzo korzystne dla organizmu jako naturalne środki wzmacniające.

Kiedy wskazane jest wzmacnianie zdrowia naturalnymi suplementami?
Etapy wzrostu
Ciąża lub laktacja
Starsze zwierzęta: starsze psy mają mniej wydajne wchłanianie i wykorzystanie składników odżywczych niż młode zwierzęta.
Rekonwalescencja po chorobie lub zabiegu chirurgicznym
Ostry wydatek energetyczny (np. u psów sportowych).
Zmiany sezonowe: z lata na jesień itp.

W okresach wzmożonej aktywności fizycznej, w okresie wzrostu szczeniąt lub w fazach ciąży i laktacji u psów, zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest bardzo wysokie, dlatego suplementacja pomaga uzupełnić rezerwy żywieniowe i pozwala organizmowi pracować ze wszystkimi potrzebnymi mu zasobami.

1 thought on “Czy witaminy dla psów zapewniają więcej energii i mniej chorób?

Dodaj komentarz