Bichon frisé

Ten maluch wyróżnia się psotnym spojrzeniem oraz białą i napuszoną sierścią. Jego radosny i zabawny charakter sprawia, że jest on idealny dla rodzin z dziećmi. Z rodziną łączy go tak silna więź, że nie toleruje zbyt długiego przebywania w samotności. W rzeczywistości jest on podatny na rozwój lęku separacyjnego. Domaga się codziennych spacerów na świeżym powietrzu.

Beagle

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary doskonale dostosowuje się do życia w małym mieszkaniu. Dlatego będzie to dobry wybór, jeśli mieszkasz w mieście. Oczywiście trzeba będzie go codziennie wyprowadzać, gdyż bardzo lubi chwile eksploracji terenów zielonych. Chociaż może być nieco hałaśliwy w stosunku do obcych, zawsze jest bardzo czuły w stosunku do swojej rodziny.

Bobtail

Jest to kolejna rasa predysponowana do lęku separacyjnego. Potrzebują kontaktu ze swoimi i otrzymują od nich uwagę. Jednocześnie, jeśli nie są one odpowiednio stymulowane fizycznie i psychicznie, mogą być nieposłuszne bardziej niż to konieczne. Są bardzo lojalne i potulne. Ze względu na ich inteligencję i dobry temperament są łatwe w szkoleniu.

Naturalne repelenty na mocz psa

Labrador retriever

Oprócz tego, że są miłe i czułe, są bardzo inteligentne i szybko uczą się wszystkiego, czego się je nauczy. Z tego powodu są one powszechne w ekspedycjach ratunkowych i / lub oddziałach policji. Są bardzo cierpliwe w stosunku do dzieci i uwielbiają się z nimi bawić. Bez wątpienia jest to doskonały zwierzak dla osób w każdym wieku.

Golden retriever

Jest bardzo aktywny i towarzyski. Cieszy się z interakcji, zwłaszcza z najmniejszymi domownikami. Ich dobre umiejętności społeczne i inteligencja uzasadniają ich wykorzystanie jako psów przewodników lub asystentów w ratownictwie. Jeśli nie pozwala się im dać upustu całej ich energii, na przykład podczas spacerów na świeżym powietrzu są podatne na lęki.

1 thought on “5 najbardziej czułych ras psów

Dodaj komentarz