Etolodzy psów są zgodni, że prawdziwe przywiązanie jakie psy nawiązują ze swoimi opiekunami i rodzinami ma związek z chwilami spędzonymi z nimi, na przykład podczas uczenia ich nowych sztuczek lub gdy bawią się w ich towarzystwie. Wiedza o tym, jak rozpoznać ich język ciała, pomoże Ci wzmocnić tę więź. Zwróć uwagę na:

Kiedy pies macha ogonem, wykonując ruchy okrężne, a jednocześnie merdając tyłkiem, komunikuje Ci, że jest szczęśliwy. Dobrze czuje się w Twoim towarzystwie i jest gotowy do interakcji.

Jeśli jego oczy są słodkie, a usta otwarte i zrelaksowane, oznacza to, że cieszy się twoim towarzystwem. Czy wiesz, że zostało naukowo udowodnione, że psy uwalniają oksytocynę, kiedy utrzymują kontakt wzrokowy ze swoim opiekunem? Nigdy nie próbuj tego z nieznajomym psem, ponieważ może on to zinterpretować jako wyzwanie.

Skakanie to kolejny z najwyraźniejszych przejawów sympatii ze strony futrzaków. Próbują wejść na twój poziom i polizać cię po twarzy. Jeśli, przeciwnie, przyciska pysk do twarzy, należy uznać to za znak nieprzyjazny.

Jeśli uderzy cię w biodro, położy się obok ciebie lub przyniesie ci swoją ulubioną zabawkę, jest to znak, że cię docenia i całkowicie ci ufa.