Jeśli uwielbiasz ćwiczyć ze swoim futrzanym przyjacielem, na pewno chcesz wiedzieć o „agility”, propozycji sportu i zabawy, która z dnia na dzień zyskuje coraz więcej zwolenników. W dzisiejszym artykule mamy zamiar powiedzieć, co to jest, jakie są tego korzyści, jakie są turnieje, w których zwierzęta mogą konkurować i inne kluczowe aspekty.

Dowiedz się więcej o kompetencji sportowej psów

Czym jest agility?

Agility to sport, w którym psy i ich przewodnicy uczestniczą w konkurencji z pewną liczbą przeszkód, które muszą pokonać, w ścisłej współpracy i współudziale. Przewodnik i pies muszą stawić czoła różnym próbom, takim jak płoty, tunele, huśtawki, slalom czy palisady i pokonać je w najszybszy, najczystszy i najbardziej precyzyjny sposób.

Krótko mówiąc, agility to sport i zabawa dla psów i ich opiekunów, propozycja sprawdzenia inteligencji, szybkości, zwinności, towarzyskości i koncentracji psa i człowieka. Eksperci twierdzą, że początki agility sięgają 1978 roku, co zbiegło się z konkursem piękności psów w Wielkiej Brytanii. Później jego popularność rosła, aż w 1980 roku został uznany za sport przez Kennel Club UK.

Co powinieneś wiedzieć o rasie psa mops?

Jak to działa?

Po pierwsze, do uprawiania agility niezbędne jest, aby pies przeszedł rygorystyczne szkolenie. Psy muszą brać udział w zawodach bez smyczy, zabawek i smakołyków. Obwód jest skomplikowany i jest zaprojektowany w taki sposób, żeby pies potrzebował pomocy przewodnika, aby poradzić sobie z nim w całości.

Dlaczego warto spróbować agility?

Oto kilka powodów, dla których możesz chcieć spróbować tej konkurencji:

Agility może być dobrym sposobem na edukację psów.
Twój pies uczy się posłuszeństwa, prawie nie zdając sobie z tego sprawy, w zdrowy i zabawny sposób.
Jest to sposób na ćwiczenia fizyczne z psem.
Twój pies chodzi, biega, skacze i czołga się, rozwijając swoje odruchy.
Przewodnik i pies staną się doskonale zsynchronizowanym tandemem.
Szkolenie wzmacnia więź między przewodnikiem a psem.

1 thought on “Czym jest agility dla psów? Dlaczego warto tego spróbować?

Dodaj komentarz